- Címoldal /
- Közösségi élet /
- Városi kollégiumok találkozója
Közösségi élet
Közösségi élet
Városi kollégiumok találkozója
,
Idén, harmadik alkalommal került megrendezésre a „Városi kollégiumok találkozója” elnevezést viselő programunk.
A Kecskeméti Református Internátus három éve ünnepelte fennállásának 25. éves jubileumát. Az ünnepi rendezvények egyike volt ez az esemény is, amely azóta már hagyománnyá vált.
Városunk középiskolai kollégiumai egy-egy 5 fős csapattal neveznek, és egy kvízjátékban mérik össze tudásukat, kreativitásukat, játékosságukat. Internátusunk mindegyik tanulócsoportja képviselteti magát, így csapatunk mindig három lányból és két fiúból áll. Nagy meglepetésemre - hiszen még gólya vagyok - az idei csapatban én voltam csoportunk képviselője. Megtiszteltetés volt számomra, és ebből is kiderült, hogy a vetélkedő nem elsősorban a tudásról, az elsajátított információhalmazról, hanem a játékról, a mókázásról és együttgondolkodásról szól. (Ha ez nem így lenne, akkor biztosan egy „sokat próbált és nagy tudású” felsőbb évest választottak volna helyettem. )
A program résztvevői a Piarista Gimnázium, a Szent-Györgyi Albert Szakközépiskola, a Széchenyi István Idegenforgalmi, Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola, a Kecskeméti Táncsics Mihály Középiskolai Kollégium, a Kecskeméti Szakképző Centrum Gáspár András Szakközépiskola és Szakiskola kollégiumainak diákjai és a szervezők, vagyis mi voltunk. A vetélkedő az idén 650 éves Kecsemét múltját, jelenét és jövőjét járta körbe.
Elsőként a város történetét bemutató szöveg felolvasására került sor, majd ehhez kapcsolódtak a megoldandó feladatok. Azután megnéztünk egy Kecskeméten forgatott kisfilmet, melynek segítségével fel kellett ismerni a filmben látott helyszíneket, épületeket. A következő programpont a vacsora volt, mert hát ugye éhesen mégsem lehet versenyezni. Az étkezés után visszatértünk a vetélkedő helyszínére, a díszterembe, és folytattuk a játékot. Az ekkor következő feladatok nagyon viccesek voltak. Például az egyikben a „Kecskemét is kiállítja” kezdetű népdalt kellett feldolgoznunk és előadnunk különböző műfajokban. Az este legvégén pedig az eredményhirdetésre is sor került, mindenki kíváncsian várta a zsűri döntését.
Végül a Refi a Táncsiccsal együtt állt a dobogó legfelső fokára, szerintem megérdemelten, de a többi középiskolai kollégium is nagyon kreatívan vett részt a versenyben. Azt hiszem, valamennyi résztvevő jól érezte magát.
Én, személy szerint is nagyon élveztem az estét, és örülök, hogy idén én képviselhettem a tanulócsoportomat.
A jegyzetet Kerekes Márton írta.
Neveld a gyermeket
a neki megfelelő módon, még ha megöregszik, akkor sem tér el attól!